Ga verder naar de inhoud

Objectives

Cele

Jedz zdrowo, żeby być zdrowym to materiały przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy wiedzą, jak ważne jest edukowanie swoich uczniów w wieku od 7 do 12 lat w zakresie zdrowego odżywiania i działania układu pokarmowego, ale mogą nie mieć czasu ani środków na tworzenie autorskich programów. Jedz zdrowo, żeby być zdrowym zapewnia odpowiednie do wieku lekcje typu „plug-and-play”, oparte na aktualnej wiedzy naukowej.

Jedz zdrowo, żeby być zdrowym zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby od razu rozpocząć nauczanie w zabawny i angażujący sposób, bez wykonywania dodatkowej pracy. Stworzony przez naukowców w ścisłej współpracy z ekspertami z dziedziny pedagogiki i żywienia człowieka z całej Europy. Program edukacyjny „Jedz zdrowo, żeby być zdrowym”, został wykorzystany do nauczania ponad 2000 dzieci w Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach i na Węgrzech. 90% nauczycieli deklaruje zadowolenie z materiału.

Materiały są dedykowane dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcą uczyć swoich uczniów, jak jeść zdrowo, aby zachować zdrowie.

Wszystkie materiały potrzebne do rozpoczęcia pracy są bezpłatne i dostępne poprzez przycisk "APPLY NOW".
Z przyczyn technicznych zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się.
Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów w ciągu dwóch dni roboczych.
*Proszę zwrócić uwagę, że mimo iż wszystkie materiały są bezpłatne, obowiązuje licencja creative commons.

Advantages

Zalety

  • Przygotwany w oparciu o najnowszą wiedzę naukową

Uwzględniono naukę i badania, na których opierają się materiały, więc możesz mieć pewność, że to, czego nauczą się Twoi uczniowie, jest sprawdzone i aktualne.

  • Edukucja zdrowotna

Daj swoim uczniom możliwość zrozumienia własnego stanu zdrowia i odegrania kluczowej roli w zapobieganiu chorobom związanym ze stylem życia.

  • Edukacja żywieniowa

Umożliw uczniom zrozumienie, w jaki sposób ich wybory żywieniowe mogą wpływać na ich zdrowie w dłuższej perspektywie i zapobiegać chorobom związanym ze stylem życia

  • Możliwy do dopasowania w ramach Twoich potrzeb i możliwości

Wybierz spośród ośmiu języków i wybierz jeden z trzech trybów nauczania: on-line; hybrydowy lub stacjonarny

- Angielski: Eat Healthy to Keep Healthy - EIT Food
- Włoski: Mangiare sano per mantenersi in salute - EIT Food
- Hiszpański: Comer sano para mantenerse sano - EIT Food
- Język kataloński: Menjar Sa per Mantindres Sa - EIT Food
- Dania: Spis sundt for at være sund - EIT Food
- Węgry: Egészségesen enni, egészségesnek lenni - EIT Food
- Czech: Jezte zdravě, abyste byli zdraví - EIT Food

  • Opracowany przez ekspertów

Interaktywne, zgrywalizowane materiały zaprojektowane przez ekspertów z sektora zdrowia, żywności i pedagogiki są oparte na najlepszych praktykach oraz dowodach, że są skuteczne w nauczaniu dedykowanym dla uczniów w wieku 7-12 lat

Duration & Dates

Czas trwania i daty

Zawsze dostępny

Audience & Eligibility

Nauczycieli szkół podstawowych

Level

Profesjonaliści

Price

Darmowy

Language

Polish

Registration Open & Seats

Open

Location

Online

Keep me informed

Structure & Modules

Struktura i moduły

Materiały Jedz zdrowo, żeby być zdrowym są podzielone na bloki zawierające zaplecze dydaktyczne i naukowe oraz fiszki dla nauczycieli zawierające streszczenie najważniejszych informacji na przykład, jak działa układ pokarmowy, opis składników odżywczych niezbędnych dla zachowania zdrowia czy podstawowe zasady zdrowego żywienia.

Zawiera również pełny plan nauczania z materiałami do pobrania ze zrozumiałymi i częściowo zgrywalizowanymi treściami dla uczniów, w tym między innymi filmy, animacje dla dzieci, gry (oraz linki do cyfrowej wersji gier) oraz pliki PDF do wydrukowania.

Programme lead

Katarzyna Woźnicka
Katarzyna Woźnicka

MSc in Nutrition & Psychodietitian, Fundacja Szkoła na Widelcu

Partners